YALOVA ÇINARCIK ÇİFTE ŞELALE, ÇİFTE ŞELALE

YALOVA ÇINARCIK ÇİFTE ŞELALE, ÇİFTE ŞELALE 

Çifte şelale nerede ?

Yalova’ya vardığınızda çınarcık ilçesine vardığınızda teşvikiye köyünden ilerlediğinizde yarım saat sonra Çifte şelaleye varmış olacaksınız.

yavlova çınarcık

ÇİFTE ŞELALE, NATO EFENİN AİLE ÇAY BAHCESİ

WhatsApp Image 2018-10-03 at 22.22.43

Yorulmuş olabilirsiniz ama inanın buranın manzarası her şeye değiyor 🙂 Şelaleye doğru ilerlediğinizde sol tarafınızda çeşitli kahvaltı ve yemek için restaurantlar göreceksiniz. Biz gittiğimizde maviliğiyle bizi büyüleyen Nato Efe’nin Aile Çay Bahcesinde serpme kahvaltı yapmıştık. Maviliğiyle ve samimiyetiyle bizi kazanan Efenin ailesi bizi çok güzel ağırlamışlardı. Şelalenin akan suyunda kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Düşünsenize ayaklarınız o serin derin sularda siz çayınızı yudumluyorsunuz 🙂 Harika değil mi 🙂 Biz 2018 yazında gitmiştik ve serpme kahvaltısına hatırladığım kadarıyla 80 TL vermiştik. Kahvaltının içinde organik salatalık peynirler reçeller yumurtalar ve sınırsız çay eşliğinde şelalenin akıntısında kahvaltımızı yapmıştık 🙂 Ayrıca salıncak ve hamak olayıyla mekanlarına köy havası vermeleri harika olmuştu.

cifte şelale

aile çay bahcesi

şelale çınarcık
yalova öınarcık

köy kahvaltısı

Yani biz Efenin yerini tercih etmiştik siz şelaleye doğru ilerlerken başka aile çay bahçelerinde de kahvaltınızı yapabilirsiniz 🙂 Çünkü bütün yerlerde ayaklarınız şelale de o huzur sesine kavuşacaksınız. Tabi araplar burayı da keşfetmiş her yer arap kaynıyor bilginize arkadaşlar.

köprü

Cafeler solunuz da kalacak şekilde ilerlediğiniz de şelaleye doğru yol kenarlarında haşlanmış mısır, maraş dondurmalarından da yiyebilirsiniz. Köprüyü geçtikten sonra küçük bir ormanın içinden geçecek ve merdivenleri göreceksiniz. Merdivenleri bitirince şelale sizi karşılıyor olacaktır.

çınarcık


yalova

teşvikiye

şelale

O ihtişamlı gösterisiyle kendisine büyüleyen şelale suları sizi kendisine mest edecektir. Kayalıkların arasından yürürken dikkatli olmanızı öneririm aman kayıp düşmeyin 🙂 İsterseniz ayakkabılarınızı çıkarıp şelaleye koyabilirsiniz 🙂

çınarcıkk

Dediğim gibi çay bahçesini biz kendi zevkimize göre seçtik ve gayet memnun kaldık şelaleye çıkarken sizde zevkinize göre bir yer tercih edebilirsiniz. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer olduğu kesin 🙂

İnstagram: @gezengozlukcom

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.