Saklı vadi Maşukiye nerede ? Nasıl gidilir ? Kahvaltı Fiyatı Nedir ?

Saklı vadi Maşukiye nerede ? Nasıl gidilir ?
   Saklı Vadi eğer İstanbul üzerinden gidecekseniz Tem otoyolu üzerinden İzmit istikametinden Sapanca Maşukiye tabelalarını takip edip Kartepe dağ yolu üzerinden ilerleyip Saklı vadiye ulaşabilirsiniz. 1 en fazla 1:30 saat aralığında varabilirsiniz.  Kendi aracınızla daha rahat bir ulaşım sağlayabileceğiniz gibi tur şirketleriyle de iletişime geçerek Saklı vadiye  ulaşabilirsiniz. 

Aracımızı park ettikten sonra restaurant çalışanları sıcak ve samimi bir şekilde sizi karşılayacaktır. Samimiyetlerinden dolayı burada hiç rahatsız olmayacaksınız :). 

   Yazın gittiğinizi düşünelim; Güneşin sıcaklığı ve gölgenin verdiği serinlikle açık alanda şelalenin huzur verici sesi, kartpostal manzara eşliğinde kahvaltınızı yapmanızı öneriyorum :).

  Soğuk ve yağmurlu bir havada ise; sizi restaurantın kapalı alanında sıcacık soba veya şöminenin yanında kahvaltı yapmak sizin hoşunuza gidecektir. O yüzden üzülmeyin sıcak havada gidersem kapalı alanda daralır mıyım ya da soğuk havada gidersem dışarı da üşür müyüm diye her hava iklimine göre tercihinizi  belirleyebilirsiniz. 

 

  Kahvaltı menüsü ve fiyatı nedir ?

  İlk önce şunu söylemek istiyorum kahvaltıları serpme kahvaltı olarak geliyor ve kullandıkları ürünler tamamen doğal olarak kullanılmaktadır. 

Kahvaltı menüsü;

-Zeytin çeşitleri,

-Doğal reçel çeşitleri,

-Bal, tereyağı, kaymak üçlüsü :),

-Nutella,

-Köy peynirleri,

-Domates salatalık tabağı,

-Güveçte peynir eritmesi,

-Güveçte sucuk kızartması,

-Parmak patates,

-Ve çay severler için sınırsız çay 🙂 Bu şekliyle kahvaltı iki kişi 85 tl’ dir. Bu fiyat gözünüzü korkutmasın çünkü toprak kokusu, şelale sesi, kartpostal manzarası ve tamamen organik ürünlerine gerçekten değiyor. Servis konusunda da garsonlar oldukça ilgililer. 

  Hee eğer bu kahvaltıyla doymam, yiyip yiyip kilo almıyorum, uzun yoldan geldim he bir de çok zenginim abi ben diyorsanız :)) bu fiyata ekstra olarak Karadeniz muhlaması, menemen gibi kahvaltılıklarla kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz. 

  Kahvaltıyla sınırlı kalmıyor tabi burası çayınızı doya doya içtiyseniz şöyle bir köy havasıyla ciğerlerinizi, kartpostal görüntüsüyle gözlerinizi zenginleştirmek için şelalenin bir ucundan diğer ucuna doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. 

Saklı Vadi Maşukiye, Kartepe’ ye sadece 20 dakikalık uzaklıkta aracınızla Kartepe’ yi de ziyaret edebilirsiniz. Kartepe hakkında bilgi almak için Kartepe blogumu okuyabilirsiniz 🙂

instagram: @gezengozlukcom