RAHMİ KOÇ MÜZESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR ? RAHMİ KOÇ MÜZESİ HAKKINDA

RAHMİ KOÇ MÜZESİ NEREDE ?

Kimine göre uzak kimine göre yakın gelebilen bu müzeye en kolay, metrobüse kadar devam ediyoruz,  metrobüste Halıcıoğlu durağında indikten sonra, sahile doğru ilerlediğinizde 15 dakika sonra müze karşınıza çıkacaktır. Ulaşım uzun olabilir ama çokça basit aslında :). Daha detaylı adres için ise http://www.rmk-museum.org.tr/rmk_iletisim.htm

buradan ulaşabilirsiniz. 

Rahmi Koç Müzesi Giriş ücreti Nedir?

Giriş ücreti cüzi rakamlarda olup haftaiçi, haftasonu farketmeksizin sabah 10:00′ dan akşam 19:00 ye kadar hizmet vermektedir. Yetişkinlere 14 TL, Öğrencilere 7 TL, Öğretmenlere ise ücretsizdir. 🙂

Rahmi Koç Müzesi Hakkında,

Rahmi Koç’un koleksiyonlarının sergilendiği tarih kokan bir müzedir. Koleksiyon derken  basit pul veya para koleksiyonu değil tabiki de :).

Koleksiyonun içerisinde; Harry POTTER’ın arabasından tutunda, Hiroşima’ya bomba atan uçak, kara kuvvetlerine ait uçak, meşhur TOFAŞ 124 GITT, zeytinyağ fabrikasını üreten makine, marangozhane, minyatür tren istasyonu, ilk kullanılan bilgisayarlar, at arabaları, arçeliğe ait teknolojik aletlerin şeffaf görünürlüğü, FIAT PALIO’un yarı şeffaf hali, eski oyuncak bebekler, eski oyuncaklar, HOLLWOOD filmlerinde kullanılan arabalar,1.ve 2. dünya savaşlarından kalma tanklar, yeşilçam filmlerine ait arabalar, eski uçaklar, motosiklet ve bisiklet koleksiyonları, yelkenliler, bebek arabalar sergisi, su altı sergisi, peruk sergisi gibi daha sayamadığım bir sürü güzelliği bulunan bu müzeyi saatlerce gezip bitiremiyeceğinize eminim. 

Müze kartı alırken su altı turuna ve tren turuna katılmak için bilet almayı unutmayın derim.  Kısa sürse de bu güzelliği keşfetmeye değer.  

Müzeye turla ya da lise gruplarıyla katılmanız indirim için yararlı olacaktır. Sabah erken saatlerde giderseniz akşama kadar istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. 

Böylesine bir güzelliği bizimle paylaşan Rahmi Koç’a teşekkürlerimizi sunarız.Müzeye ait fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.

rahmi koç müzesi (12)

rahmi koç müzesi (11)

rahmi koç müzesi (10)

rahmi koç müzesi (8)

Dinlenmediniz için Demlik Kafe hizmetinizde olacaktır.


rahmi koç müzesi (7)
rahmi koç müzesi (5)

rahmi koç müzesi (4)

rahmi koç müzesi (3)

rahmi koç müzesi (2)

rahmi koç müzesi (14)

rahmi koç müzesi (1)

İnstagram: @gezengozlukcom