Nova Şantiye Cafe Nerede ? Nasıl Gidilir ? Canlı Müzik

Nova Şantiye Cafe Nerede ? Nasıl Gidilir ?

İlk önce bu güzel cafe’ye nasıl gidileceğini nasıl ulaşım sağlayabileceğimizi öğrenelim.  

   Metrodan ayrılık çeşmesi durağında inip Marmaray hattı ile sirkeci durağına iniyoruz, İstanbul Üniversitesinin karşı caddesinden yokuşu çıkarak renkli merdivenler sağda kalacak şekilde ilerliyoruz, renkli merdivenlerden çıkınca merdivenlerin bitişinde kafanızı çevirdiğinizde cafenin değerli çalışanları sizleri karşılayacaktır :).

Tabi bu yolculuğu denizle yapmak isterseniz Kadıköy de inip vapur kullanarak Eminönü’nden de tarif ettiğim gibi ilerleyebilirsiniz. 

   Cafe’nin girişinde kocaman vav harfi size gülümseyecek lütfen fotoğraf çekilmeyi unutmayın 🙂

nova şantiye (8)

İlk merdivenleri çıktığınızda lavaboları bulabilirsiniz. Cafe 3 katlı olup kocaman bir terası ve şahane deniz manzarasıyla kulakları inleten güzel camilerinin ezan sesleriyle sizi mest edecektir.  Yazın terası yada alt kattaki açık alanı tercih edebilirsiniz. Kışın ise kapalı alanını kullanabilirsiniz.

nova şantiye (7)

nova şantiye (6)

Nova Şantiye Kahvaltı

İki kişilik serpme kahvaltı fiyatı en son 55 TL’ di. İçerisinde çoğu kahvaltının yer aldığı kahvaltı menüsü muazzam manzaraya değecektir. Ama bu kahvaltı fiyatı bana pahalı derseniz grupanya gibi indirimli yemek sitelerinde indirimleri oluyor. Oradan takip edebilirsiniz. Kahvaltı olmasa bile bu manzaraya karşı güzel bol köpüklü bir Türk kahvesi içilir be kardeşim 🙂 

Nova Şantiye Canlı Müzik

Çeşitli konserlerin imza atıldığı bu cafeyi özellikle kış aylarında tercih edebileceğinizi umuyorum. Karadeniz müziğinin değerli sesi Ekin UZUNLAR, Kemençesiyle yerinde duramayacağınız Grup PARHAR, Tulum sesiyle Rizelilerin gönlünü kazanmış olan İbrahim YALDIZLI  gibi müzisyenlerimiz cafe de sizlere canlı müzik vermektedir.  Çayınızı yudumlarken müziklere eşlik etmeyi unutmayınız :). 

Rezervasyon için mutlaka aramanızı öneriyorum yer bulamazsanız hepimiz üzülürüz :(. Ayrıca şarjınızın full olması sizin avantajınıza olacaktır. Çünkü şarjmatikler 2 TL alıyor, priz kullandırmıyorlar. 

Fotoğraf aşıklarını düşünen bu güzel cafe kocaman bir kuş ve kanat resmiyle gönülleri fethetmiştir. Renkli minnoş sandalyelerde cabası :).

 http://nova şantiye (4)

nova cafe

instagram: @gezengozlukcom