NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçeci Nerede ?

Nezahat Gökyiğit İstanbul:’un Anadolu yakasında bulunan Ataşehir ilçesinde bulunmaktadır. Botanik bahçeye ulaşım ise; Kadıköy’den Ataşehir Sedef durağından geçen otobüslere binip ulaşabilirsiniz. Çok fazla otobüs gittiğinden sıkıntı yapmanıza gerek yok.nezahat  (1)

 

Bireysel olarak gelebileceğiniz gibi grupla yada okul topluluklarıyla da gelip botanik bahçeyi ziyaret edebilirsiniz.Bahçeye doğru ilerlediğinizde tünelden geçeceksiniz bu tünelde ki seslere kulak verdiğinizde aslında botanik bahçenin yapımını anlattığını duyacaksınız ve etraftaki tablolarda botanik bahçenin eski halini yansıttığını göreceksiniz.

piknik için

Botanik bahçesine giriş ücretsiz olup 09:00 ile 20:00 da kapanmaktadır. Bu saatler arasında botanik bahçeyi ziyaret edebilirsiniz. 

nezahat gökyiğit botanik bahçe

Yeşilliklerin içinde rengarenk çiçeklerle sizi buluşturan bu botanik bahçe ruhunuzu dinginleştirecektir.

ataşehir piknik

park


zezahat ataşehir

nezahat gökyiğit çiçekleri

Çiçeklerin güzelliğinden dinlenme imkanı bulmak için yeşilliklerin arasında bulunan çok sayıda ki çardaklarda piknik yapma imkanı bulabilirsiniz.

nezahat  (4)

Piknik yapmak böyle sessiz sakin ve yeşilliklerle dolu bir botanik bahçede oldukça keyifli olacaktır. Çocuklar piknikten sıkıldıklarında botanik bahçenin onlar için düzenlenmiş bölümünde yani KEŞİF BAHÇESİNDE bol bol oyun oynayabilirler. Ve Keşif bahçesinde ki değişik oyun alanları ilgilerini çekeceklerinden buradan çıkmak istemeyeceklerdir.

nezahat gökyiğit botanik parkı

nezahat gökyiğit

Küçük kurbağa deresinde çeşit çeşit kurbağaları gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız :).

ı

kurbağalar

Ataşehir de ki bu bahçe sizleri yaz aylarında beklemektedir.

İnstagram: @gezengozlukcom