KARTEPE KAYAK MERKEZİ, KARTEPE KAYAK ÜÇRETLERİ

  Kartepe Kayak Merkezi 

 

İstanbul da hala kar yağmadı diye isyandasınız kar tepe sizin için doğru bir tercih olacaktır. Kartepe için illa kayak bilmenize gerek yok. Ben eşim ile birlikte gitmiştik kayak bilmemize rağmen çok eğlenmiştik.

 

    Kartepe yolunda lastikler çok önemli bizim lastiklerimiz kar lastiği değildi ve zincirimiz de yoktu biz şanslı olan gezginlerdendik. Yollar fazlasıyla tuzlanmış, karlar kenarlara kürenmişti ve jandarma da yoktu. Ama sizler gittiğiniz de yollar bu kadar iyi olmayabilir sizlere zincirlerinizi almanızı öneriyorum. Burdan alacağınız zincir cuzi miktarda olacağından Kartepe yolunda zincir satanlar çok fazla var ve fazlasıyla pahalı ( kazıkcı da diyebiliriz 🙂 ) tabi kar lastiğiniz varsa kazıklanmayacak ve jandarmanın geri çevirmesine maruz kalmayacaksınız. 

 

   Eğlence kısmına gelecek olursak;    

   Arkadaşlarınızla kartopu savaşı yaparak eğlenebilirsiniz ama bununla bitmiyor tabi  birde teleferik macerası var. Teleferik kısa, uzun ve sınırsız turdan oluşmaktadır. 

       – Kısa tur; 5 dk. Haftaiçi 15  TL haftasonu 25 TL

       -Uzun tur; 40 dk. Haftaiçi 20 TL haftasonu 35 TL

       – Sınırsız tur; Biz uzun tura katıldığımız için sınırsız turla ilgilenmedik ve fiyatlarla ilgili bilgim yok maalesef 🙂

 

   Uzun tur için teleferiğe bindiğinizde uzun bir yolculuk sizi bekliyor bu esnada fotoğraf ve video çekecek olursanız aman ha telefona dikkat edin düşerse aşağıda ki kayakçılar bile kurtaramayabilir :)) Ama aşağı baktığınızda o manzara sizi mest edeceğine emin olabilirsiniz. Kayakçılara selam vermeyi unutmayın sakın 🙂 

   Ve ZİRVEE !! Zirveye bir heyecanla varacaksınız ama üşüyen elleriniz ve ayaklarınız için zirve cafe ye girip sobada ısınmanızı tavsiye ederim hem biraz ısınır hemde teleferikten inme esnasında sizi çeken fotoğrafcıdan fotoğrafınızı alabilirsiniz. Fotoğraf fiyatı ise 25 TL aman şok geçirmeyin napalım anı kalsın diye alacaksınız 🙂 Biz çekildiğimizde sis olduğu için o güzel manzara çıkmamıştı ama olsun belki siz şanslı olursunuz. 

 

   Eee bir de açıktınız tabi zirveye ulaştığınızda ordaki sucuk ekmekden yiyebilirsiniz fiyatını bilmiyorum çünkü pahalı olduğunu duymuştuk ve tercih etmedik eğer kar sizi çok açıktırmışsa şimdiden afiyet olsun 🙂 

 

   Bu küçük gezi için bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim 🙂 Fotoğraflar için tıklayabilirsiniz 

İnstagram:gezengozlukcom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.