KAFİYE KAFE , BALAT KAFİYE KAFE NEREDE?

KAFİYE KAFE , BALAT KAFİYE KAFE NEREDE?

Yine Balatın efsane bir kafesini sizlerle paylaşacağım. Maviliğin güzelliği ve şairine adamların sözlerinin  birleşmesiyle oluşan bir cafe olmasının güzelliği yatıyor aslında.  Peki bu mavi cafe nerede ? Kafiye kafe Anadolu yada Avrupa yakasından gelecekler için marmaray yada vapur kullanarak eminönü istikametinde inip Balat otobüslerinin geçtiği duraklara ilerleyerek 99A nolu otobüslere binip Fener durağında inip karşıya geçtiğinizde mavinin güzelliğini kapsayan kafiye kafeyi göreceksiniz. 

şair kafiye

cay

KAFİYE KAFE

Kafiye kafe, içeri girdiğinizde her yanınızı şairlerimiz şiir sözleriyle dolu olduğunu göreceksiniz. Girişte ki gemici görüntüsü efsane bir görüntüye sahip olduğunu söylemeden edemeyeceğim. 3 kattan oluşan bu cafe maviliği huy edinmişdir bu maviliktir balatın bu sokağına hava katmış bence. 

balatbalat istanbuş

kafiye kafe
kahve

kafiye şiir

kafiye balat

istanbul

Merdivenlerden yukarı doğru ilerledikçe şiir sözleri ve şair görselleri sizi etkileyecektir. Terasıda bulunan kafiye kafenin deniz manzaralı oluşuda kafeye anlam katmaktadır. Çayınızı yada kahvenizi deniz manzarasına karşı bu sessiz sakin hafif bir müzik eşliğinde içebilirsiniz. 

kafiye kafe (2)
kafiye cafe balat

deniz

Müziklerin kafiyesi ise kafiye kafe için tam olmuş bence. Kafe 3 katlı olduğundan ve 2 kişi çalıştığından yukarıya iletişim kolay olsun diye sipariş almak için her masada sipariş butonu olması kafiye kafe için artı puan oluşturmaktadır.

istanbul balat cafe

Kafiye Kafe Menü 

Menüsünün şekli oldukça güzel :). Ama kahvaltı anlayışı sadece tost :(. Ve menünün çoğunu içeçekler kapsamaktadır. Çay 2,5 tl :).

Balatın mavi kafesine sizleride bekleriz 🙂 

İnstagram: @gezengozlukcom