İNCİR AĞACI KAHVESİ  NEREDE ? BALAT İNCİR AĞACI KAHVESİ 

İNCİR AĞACI KAHVESİ  NEREDE ?

Cafe değil yalnız kahve 🙂

İncir ağacı Balat’ın  arka sokaklarında yer alan nostalji ve samimiyetin birleştiği eski Türk filmlerini andıran çok hoş bir kahvedir. 

incir ağacı cafe yeşilçam

Peki Balat’ a nasıl gidebilirim ?

Balatta ki bu kahve için Eminönü’nü ortak bir alan olarak sayarsak ( biz Anadolu Yakasından gitmiştik.) İett otobüs durağından 99A’ya binip Balat durağında inip  duraktan karşıya geçip arka sokakları bulabilirsiniz. Esnafa sorabilir ya da navigasyondan destek alabilirsiniz 🙂  En fazla 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. İncir ağacı kahvesi yazısı olan duvarı bulduğunuzda ulaşmış demektesiniz. Hemen vakit kaybetmeden fotoğraf çektirin ki kalabalıkta biraz zor olabilir :). 

 

   İncir Ağacı Kahvesi 

     Kahvenin merdivenlerinden ilerlediğinizde Sadri ALIŞIK, Türkan ŞORAY        fotoğrafları ve o güzel şiirsel sözleriyle karşılaşacaksınız. Sizi anılara anılara o hayranlıkla tekrar tekrar izlediğiniz Türk filmlerine götürecektir. Kahvenizi dışarıda bu güzel tabloların yanında içebilirsiniz. Kahve fiyatı 6 TL’ydi.  İçeriye doğru ilerlediğinizde ise nostaljinin devamıyla karşılaşacak ve içinizin cız ettiğini hissedeceksiniz. Teras kısmına ilerlediğinizde küçük saksı çiçekleri ve Balat manzarası sizi çay içmeye davet edecek, geri çevirmeden çayınızı isteyiniz. Bardak bardak getirmelerinden ise demlik isteyerek sohbetinizin tadını burada rahat rahat çıkarabilirsiniz. 

incir ağacı kahvesi girişi

incir ağacı kahvesi

 

 

    Çalışanların samimiyeti ve güler yüzü sizi buraya bir kez daha getireceğine emin olabilirsiniz :).

  İncir tadında okumanız duasıyla 🙂

İnstagram: @gezengozlukcom