HEYBE CAFE, HEYBE CAFE NEREDE, HEYBE CAFE EYÜP SULTAN

HEYBE CAFE NEREDE?, HEYBE CAFE’YE NASIL GİDİLİR ?

Heybe cafe, çok nezih ve nostalji tadında size sunabileceklerinin en güzeli sunuyor diyebilirim. Heybe cafe, Eyüp Sultan Camiye sadece 5 dakikalık uzaklıkta ve camiden baktığınızda Heybe cafe çaprazınız da kalacacaktır. Anadolu ve Avrupa yakası içinde metrobüsle ulaşım sağlamak oldukça kolay, metrobüsten Eyüp durağında indiğinizde, Eyüp sultan tabelalarını takip edip camiyi bulacaksınız. Camiye ulaştığınızda ise Heybe cafe o ihtişamlı tabelasını görmüş olacaksınız.

WhatsApp Image 2018-06-23 at 18.57.16

HEYBE CAFE NASIL BİR YER ?

Heybe cafe’ye cift ya da grup olarak da gidebilirsiniz. Çift gittiğinizde çalınan müziklerle nostalji yaşayabilirsiniz. Grup ile gittiğinizde ise eğlenceli sohbetler edebilirsiniz.

heybee

Heybe cafe’ye ilk girdiğiniz de o güzel fesleğenler ve çiçeklerin kokusuna hayran kalacaksınız. Yazın gittiginizde mutlaka dışarıda oturmanızı tavsiye ederim. Duvarlara yapılan KAFA dergileri görselleri ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Hele ki hemen hemen her masanın önün de bulunan küçük fesleğenler, nostaljik şekerlikler ve fenerler çok hoşunuza gidecektir.

heybe cafe nostalji

istanbul heybe

Çeşitli kitaplardan oluşan kitaplık ise durduğu köşede kütüphane havası yaratmış, bu köşede bir çay alıp kitabınızla aşk yaşabilirsiniz :).

eyüp cafeler

Cafenin arka tarafına doğru ilerledikçe ise, Heybe cafe yazısı sizi istemsiz olarak yanına çağıracak ve fotoğraf çektirecektir :). 

cafe

Gökyüzüne ait olan bir kız görselinin duvara resmedilmesi ise cafeye ayrıcalık katmıştır. Çay ocağından çayınızı alıp burada şiir yazabilirsiniz.

eyüp cafe

heybe cafeler

Peki ya cafe’ye kışın giderseniz ne olacak ? Tabi ki de cafe sahipleri bunları düşünmüşler. Cafe nin bahçe kısmının güzelliğinin yanı sıra içeride ki kısmıda ayrı bir güzel. Kışın sizin için sobanın yanına ayrılmış masalar bulunmaktadır. Organik portakallarla bir portakal suyu hiç fena olmaz bence ? :).

Üst kısma doğru ilerlediğiniz de namaz kılabileceğiniz küçük bir oda bulunmakta ve kalabalık gruplar için bir toplantı masası bulunmaktadır. Buraları da değerlendirebilirsiniz.

Eşimin cafe de en çok ilgisini çeken şey ise, daktilonun gerçekten yazmasıydı, çalışıyor olmasıydı. Burada sizde bir şeyler yazabilirsiniz. 

kafe

HEYBE CAFE KAHVALTI

Heybe cafe de kahvaltı ;
Biz eşimle kahvaltı yapmıştık,

heybe cafe

İki kişilik serpme kahvaltı; 

İki çeşit zeytin,

Peynir tabağı,

Domates,salatalık

Karışık menemen,

Sigara böreği

Patates kızartması,

Sosis, salam,

Bal- tereyağı,

Reçel çeşitleri,

Açıka,

Meyve ve sınırsız çay tabiki de bu şekilde biz kahvaltıya 52 TL ödemiştik.

heybe kafe

 

Mutlaka gitmeniz gereken bu cafeden sizlere selam olsun 🙂

İnstagram: @gezengozlukcom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.