HALE JALE BÜTÜN MAHALLE NEREDE?, HALE JALE BÜTÜN MAHALLE KADIKÖY

Hale Jale Bütün Mahalle Nerede?
İsminden de anlaşılacağı üzere çok tatlış ve sohbetin derin olduğu bir cafe. Böyle güzel cafelere ise İstanbul’un güzel semtlerinden biri olan Kadıköy eşlik etmektedir. Kadıköy de metrodan yada otobüs yolundan ilerlediğinizde moda caddesinin sağ tarafında yer alan caferağa mahallesinde bulunmaktadır. Açık adres ise Caferağa Mahallesi Moda Caddesi & Damacı Sokak Dama Apt. 3/A, 34710 Kadıköy/İstanbul  bu şekilde ulaşabilirsiniz. 

halejale

bütünmahalle (2)
Hale Jale Bütün Mahalle Nasıl Bir Cafe ? 

Derin sohbetlerin biz bunlara dedikodu da diyebiliriz tabii 🙂 içerdiği sizi sevimliliğiyle kendine çekebilen çok nezih bir cafedir. İçeride 4 masanın dışarıda ise 2 masanın bulunduğu küçük ama bir o kadar da samimi içten bir cafe olması sizi cezbedecektir. Saatlerce burada oturabilirsiniz sıkılmayacağınıza eminim ama genelde cafeye ziyaret ufak bir çay bir kaç hoş sohbetle birlikte 1 saati geçmemektedir. 

bütünmahalle

halaejalee

istanbul

kadıköy

kadıköycaferaga

 

kadıköymoda

Ben ilk gittiğimde yer bulamamıştım sadece dışından fotoğraf çekilmiştim. Ve oldukça üzücüydü ama geçen sefer eşimle gittiğimde içerideki masalardan biri boştu eşimin şansından olsa gerek :). Eğer sizde şanslıysanız boş masa bulabilirsiniz. Ya da dediğim gibi cafe ye ziyaretler kısa olduğundan çok beklemeyeceğinizi düşünüyorum. 

halejalevebiz

Hale Jale de ki objeler sizi biraz şaşırtabilir ama biraz otantik yapısının olduğunu söyleyebilirim. Duvarda ki o 3 boyutlu obje ise tam olarak cafenin anlamını taşıyor diyebilirim. 

Hale Jale Bütün Mahalle Menü

Burada menü biraz gözünüzü korkutabilir. İçecek ve 3 çeşit tatlıdan oluşan menüsünün fiyatları diğer cafelere göre daha yüksekte görünüyor. Aşağıda ki fotoğrafta detayını görebilirsiniz.Ama o çilekli tatlısını mutlaka denemelisiniz. Az önce de dediğim gibi zaten gelen müşteri en fazla 1 saat oturabiliyor anladınız umarım 🙂 ( tabiki de bu benim düşüncem ).jalehale

 

Derin sohbetler için Hale Jale ve bütün mahalle olarak sizleri bekleriz :).

İnstagram:@gezengozlukcom