ÇENGELKÖY, TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ

ÇENGELKÖY, TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ

Çengelköy’ün belkide en çok seviyen yerlerinden biriydi çınaraltı çay bahçesi. Denize sıfır olması, çayının lezzeti, çeşit çeşit insan kalabalığın bu sevdada buluşmasıydı bence.

çengelköyyy

Çengelköy çınaraltı çay bahçesi nerede ?

Çengelköyün en çok tercih edilen aile çay bahçesine ulaşım: Anadolu veya Avrupa yakasından üsküdara otobüs veya marmaray ile ulaşıp oradan da 15S, 15A,15U,15Ç, 15 gibi bütün 15 otobüslerinde çengelköy durağında ineceksiniz, karşı sokağa geçtiğinizde 200 m sonra çınaraltı çay bahçesini göreceksiniz. 


çengelköy

Aile çay bahçesi tadında oldukça kalabalık olan çay bahçesinde sahil tarafındaki masalar için yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Yazın dışarıda kışın iç kısımda sıkılmadan saatlerce oturabileceğiniz bir çay bahçesidir. Garsonların sürekli çay ister misiniz sorularına maruz kalabilirsiniz :).

üsküdar

çınaraltı

 

çınaraltı çay bahcesi

çengelkçy

çay

He bir de siz çay severler için duvarlarda çay ile ilgili tablolu yazıları görmek hoşunuza gidecektir :).

çengelköy menü

Yemek yeme kısmı için genelde çay bahçesinde çay içildiği için, sizde dışarıdan atıştırmalıklarınızı alıp çayınız ile bu essiz manzara eşliğinde yiyebilirsiniz. Dışarıdan yemek getirmek yasak yazısıda görebilirsiniz ama aldırış etmeyiniz kimse bir şey demiyor 🙂

çınaraltı çengelköy

Çengelköy aşıkları sizleri  burada görmek isteriz. 🙂

İnstagram:@gezengozlukcom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.