BÜYÜK ADA, DİLBURNU RESTAURANT CAFE

BÜYÜK ADA, DİLBURNU RESTAURANT CAFE

Büyük ada’nın böyle nadide yerler barındırması çok hoş aslında. Peki bu Büyük ada da meşhur olan dillere destan cafe tam olarak nerede ?

dilburnu kahvaltı

büyükada (2)

büyük ada restaurant

İlk önce büyük ada ya ulaşmak için;

Adalar için adalar vapurunun geçtiği Pendik, kartal, bostancı, kadıköy gibi ilçelerden büyükada biletinizi alıyorsunuz. Bilet fiyatı 7 TL ama akbiliniz varsa akbil geçiyor. Öğrenci akbiline 2,60 tl, Tam olanlara ise 5,25 tl olarak ücreti bulunmaktadır. 20 dakikalık bir vapur seyahatından sonra büyük adaya varış gerçekleşiyor. Bisikletle ulaşım sağlayacaksanız 20 dakika da yürüyerek ulaşım sağlayacaksınız 45 dakikalık bir yürüyüş yolu bulunmaktadır. ( Faytonu tercih etmediğimiz için onu yazmıyorum lütfen sizde bu konuda duyarlı olan !).

Büyük ada çok kalabalık ve büyük bir ada olduğu için tarif hakkında ancak oradaki esnaflardan yardım alabilir  ya da internetize kıyıp navigasyonla çok rahat bulabilirsiniz 🙂

büyük ada cafe

DİLBURNU CAFE RESTAURANT

Tam karşınızda tabiat parkı adı verilmiş olan bir tabela çıkacak oradan içeri girdiğinizde ilerleyeceksiniz ve efsane manzarasıyla dilburnu cafe sizi karşılayacaktır. Tabi gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

dilburnu restaurant

Sabah kahvaltıya gittiğinizde fotoğraf güneşten ötürü istediğiniz gibi çıkmayabilir. Ama bu manzarada bir akşamüstü yemeği ya da kahvesi efsane olurdu hele ki tam güneş batarken

tabiat

Bu cafe hakkında yazacaklarım kısıtlı aslında çünkü efsane bir manzarası olduğu için saatlerce oturup burada vakit geçirebilirsiniz.

büyükada

Birde nazar boncuklarından oluşan bir ağaç tasarlamaları da Dilburnu na ayrı bir hava katmış aslında, bu alanda da fotoğraf çekilmeyi unutmayın derim.

dilburnu cafe

Dilburnu Kahvaltı Fiyatları

Biz 4 kişi serpme kahvaltı yapmıştık. Sınırsız çay eşliğinde kişi başı 40 TL olmak üzere 160 TL ücret ödemiştik. Kahvaltının içeriği;

Patates kızartması,

Sigara böreği,

Reçel çeşitleri,

Zeytin çeşitleri,

Peynir çeşitleri,

Salatalık domates,

Salam çeşitleri,

Sizin seçiminizden oluşan; menemen, yumurta, omlet gibi sıcak kahvaltılıklarda bulunmaktadır. Yalnız size tavsiyem ekmekleri kızartıp getirmesinler çünkü çok sert oluyor açık havada kuruyunca,  biz yemekte fazlaca zorlandım siz yumuşak ekmek isteyin .

dilburnu

Bu efsane manzaralı restauranta sizleri de bekleriz J

İnstagram:@gezengozlukcom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.