BÜYÜK ADA AŞIKLAR CAFE, AŞIKLAR TEPESİ NEREDE ?

BÜYÜK ADA AŞIKLAR CAFE

Yaz gelse de büyük ada şöyle bisikletle bir tur atalım dediniz dediniz ve yaz geldi haydi Büyük adaya o zaman 🙂

Büyük ada aşıklar için bir cafe oluşturmuş ve cafenin adını da siz ve bizim gibi aşıklar için adını Aşıklar cafe koymuşlar. Aynı zamanda burası aşıklar tepesi olarak da geçmektedir.

aşıklaryeri

Aşıklar tepesi, Aşıklar cafe’ye nasıl gidilir ?

Adalar için adalar vapurunun geçtiği Pendik, kartal, bostancı, kadıköy gibi ilçelerden büyükada biletinizi alıyorsunuz. Bilet fiyatı 7 TL ama akbiliniz varsa akbil geçiyor. Öğreci akbiline 2,60 tl, Tam olanlara ise 5,25 tl olarak ücreti bulunmaktadır. 20 dakikalık bir vapur seyahatından sonra büyük adaya varış gerçekleşiyor. Bisikletle ulaşım sağlayacaksanız 20 dakika da yürüyerek ulaşım sağlayacaksınız 45 dakikalık bir yürüyüş yolu bulunmaktadır. ( Faytonu tercih etmediğimiz için onu yazmıyorum lütfen sizde bu konuda duyarlı olan !).

Büyük ada çok kalabalık ve büyük bir ada olduğu için tarif hakkında ancak oradaki esnaflardan yardım alabilir  ya da internetize kıyıp navigasyonla çok rahat bulabilirsiniz :).

adalar

Aşıklar Cafesi, Aşıklar Tepesi

Aşkınızı pekiştireceğiniz bu cafe çok sevimli etrafta ki süslemeler, deniz kabukları, boncuklar, renkli taşlar, şemsiler, armut koltuklar oldukça ilginizi çekecektir.

istanbul

aşıklarcafe

Renkli masalarda oturup buz gibi bir limonatayla yorgunlugunuzu atabilirsiniz. 

büyükada
aşıklartepesi
adaalr

SMİLE ağacında 32 diş fotoğraf çekilmeye ne dersiniz 🙂

haftasonu

Hele birde Aşıklar cafe hatırası var ee tabi ki de burda bir fotoğrafınız olsun tabi :).

istanbuladalar

Çok fazla salıncağın sizin için tasarlanmış olması çok hoş bir görüntü çıkarmış ortaya acıkçası. Hem birden fazla salıncak olunca sıra da bekleme gibi bir durumda olmuyor :).

yaz

Hem dinlenebileceğiniz hem eğlenebileceğiniz hem de bol bol fotoğraf çekilebileceğiniz bir cafe .

Aşıklar Cafe Menü

Biz çay ve Türk kahvesi içmiştik. Turistlik bir yer olduğu için fiyatlar biraz normale göre pahalı. Ayrıca post makinesi olmadığından cebinizde yeteri kadar nakitiniz olsun derim . Çalışanlarda oldukça ilgili olması cafe için artıları toplamaktadır. Çalışanlar genellikle yaz dönemi için uzak şehirlerden gelen okuyan arkadaş olduğu için lütfen biraz daha dikkatli davranalim derim :).

 

FAYTONA HAYIR !

İnstagram: @gezengozlukcom