BURSA CUMALIKIZIK KÖYÜ, KAHVALTI

BURSA CUMALIKIZIK KÖYÜ 

 

   Cumalıkızık köyü, Bursa’nın bir köyü olup Bursa merkezden 45 dakikada varabilirsiniz. Biz kendi aracımızla gitmiştik. Kendi aracınız yok ise Bursa merkezden otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz  ya da bazı belediyeler bu köye tur düzenliyorlar onlardan da yararlanabilirsiniz. 

 

   Peki, bu köyün ünü nereden gelmektir ? 

    Cumalızık köyünün ünü Kınalı kar dizisinden gelmektedir aslında. 2002 yılında Emrah’ın oynadığı kınalı kar dizisinin çekimleriyle ün kazanmıştır. 

bursa cumalıkızık köyü

  Köye ulaştığınızda hediyelik satan küçük tezgahlarla karşılaşacaksınız ve hemen hediye alma işlemine gireceksiniz. Ama bir durun dimi ilk önce karınlarımız doysun en son hediye işlemini hallederiz ne dersiniz 🙂 

   ilerlediğinizde hem kınalı karın çekildiği konağı göreceksiniz hemde diğer konaklarla karşılaşacaksınız. Konakların hemen önünde ise köylü teyzelerimiz ve hanımefendi kızlarımız sizleri kahvaltı için içeriye buyur etmek isteyecektir. Hepsinin samimiyeti sıcaklığı apayrıydı gerçekten. Siz seçtiğiniz bir konakta kahvaltı yapabilirsiniz.

 

  Peki Cumalıkızık da kahvaltı nasıl oluyor ? 

  Cumalıkızık da kahvaltı tarihi konaklarda sobanın sıcaklığı, yer sofralarının güzelliği ve leziz gözlemeleri ile taçlandırabilirsiniz. He birde konaklara girerken ayakkabılarımızı çıkarmayı ve sobanın üstünde ekmeklerimizi kızartmayı unutmayalım 🙂

instagram: gezengozlukcom