BOLU, KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ, KARTALKAYA

BOLU KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ 

 

      Merhabalar, belkide Kartalkaya’yı hep merak edip ama gitmeye bir türlü fırsat bulamadınız. Şimdi okuyacağınız blogumda umarımda Kartalkaya ile merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

 

   Kartalkaya merkezi olarak bizi biraz zorlamıştı özel aracımızla gitmeyi tercih ettik, gitmeden önce İstanbuldan lastiklerimiz için zincir aldık ( 80 TL ) . Tabi kar lastiğiniz varsa böyle bir şeye gerek kalmıyor. Kartalkaya kayak merkezine doğru yola koyulmuştuk. Ama yollarda karlarla kaplı ve fazla buzluydu zincirsiz gitmeminizi öneriyoruz. Biz gidebildiğimiz yere kadar gittik arabanın çıkamadığı yerde zincirimizi takmaya karar verdik ama işin ehli olmayınca berecemedik 🙂 Aslında ben karadeniz kızıyım becerirdim de eşime saygından arka planda durdum :)) Yol kenarında duran zincircilerden yardım istedik 20 TL’ye taktılar zincirimizi. 

  Tepeye tam 1 saate varabildik. Zinciriniz parçalanır yolda kalırsanız hiç endişelenmeyin zincirciler her daim yardıma hazırlar tabi 🙂 kiralık zincire 150 TL satın alınan zincire ise 250 TL istiyorlar. Fiyatlar gözünüzü korkuttu dimi 🙂 İşte bu yüzden siz siz olun kar lastiksiz Kartalkaya yoluna düşmeyin. 

 

   Kar eldivenlerinizi ve kar botunuzu giyip arabadan indiğinizde soğuk kar havası yüzünüze çarpacak aman dikkat edin 🙂 Kayak yapmayı bilmiyorsanız hemen bir küçük kızak kiralayın derim yarım saati 20 TL olacak şekilde poşetle kayar gibi en tepeden en aşağıya kayıyorsunuz çokta eğlenceli oluyor 🙂 

Üşüyen ellerinizi ısıttıktan sonra telefonunuzu elinize alıp manzaranın bol bol fotoğraflarını çekebilirsiniz sırf bu manzara bile değer her şey aslında ♥ 

 

   Konaklama kısmına geçecek olursak ben öğretmen olduğum için Solmaz Ahmet BAYSAL Öğretmen evinde eşimle beraber 110 TL ya kalabilmiştik. Şimdi diyeceksiniz ki ne yani öğretmen değilsek napacağız 🙂 Dert etmeyin sivil olanlara 150 TL konaklama ücreti tabiidir. 

 

  Kartalkaya için fotografları inceleyebilirsiniz. 

instagramg:gezengozlukcom